Корзина
594 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
  • АкТел
  • Новости
  • Правда чи ні? Заряджати гаджети потрібно тільки «рідними» аксесуарами
Контакты
АкТел
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38097385-65-65
+38093871-49-26
+38095521-35-12Viber
АкТел
УкраинаХарьковская областьХарьковПлощадь Защитников Украины 7/8
+380955213512
Карта

Правда чи ні? Заряджати гаджети потрібно тільки «рідними» аксесуарами

Правда чи ні? Заряджати гаджети потрібно тільки «рідними» аксесуарами

У темні доісторичні часи кожен виробник гаджетів мав свій стандарт зарядок з різними характеристиками, формою конекторів і їх терморегулятори - спроба зарядити телефон неоригінальним блоком живлення могла навіть привести до ефектного вибуху.

 Завдяки зусиллям єврокомісії і великих компаній хаос вдалося ліквідувати: більшість виробників смартфонів перейшли на micro-USB. Незважаючи на це, страхи заряджати пристрою не «рідними» зарядками досі побутують серед нас. Ми розберемося, чи мають вони під собою підставу.

Міф. Заряджати смартфон або планшет потрібно тільки оригінальними зарядками

Роз'єм mini-USB змінив micro-USB, а тепер багато смартфони вже оснащуються роз'ємом USB Type-C. Базові електричні характеристики багатьох зарядних пристроїв залишилися колишніми: напруга п'ять вольт і сила струму полампера були і залишаються константою.

Звичайно, 2,5 Вт - явно недостатньо для сучасних гаджетів. Зараз вже нікого не здивуєш зарядними пристроями з великими силою струму і напругою, призначеними для пристроїв з акумуляторами високої ємності або для швидкої зарядки. Зарядні пристрої першого типу використовують збільшену силу струму для того, щоб швидко заряджати ємні батареї. Саме до цього класу належить більшість сучасних зарядок, які забезпечують напругу в 5 В і максимальну силу струму в 1-2,5 А. І хоча не всі пристрої розраховані на зарядку великим струмом, від потужного блоку живлення гаджет візьме рівно стільки енергії, скільки йому потрібно. Процесом в сучасних смартфонах і планшетах управляють контролери, які не стануть подавати на акумулятор надмірну потужність, здатну йому нашкодити.

 

Швидка зарядка: занадто розумна, щоб нашкодити

З швидкими зарядними ситуація йде трохи інакше. Сучасні стандарти на зразок Quick Charge 3.0 або USB Power Delivery припускають використання напруги до 20 В, що, в теорії, здатне зашкодити не призначених для такої величини смартфону. Однак всі технології, які використовують нестандартну напругу, вимагають підтримки як з боку зарядного пристрою, так і з боку гаджета. Для перевірки сумісності пристрій і блок живлення обмінюються інформацією, і, якщо нескладна перевірка пройдена, починається швидка зарядка. У разі використання блоком живлення і смартфоном різних технологій зарядка теж почнеться, але напруга при цьому буде номінальним, а силу струму контролер всередині смартфона буде обмежувати самостійно.

Насправді, з швидкими зарядниками справа йде трохи складніше, ніж ми описали вище. Наприклад, деякі з технологій мають взаємну сумісність. Детальніше про це - а також про всіх сучасних девайсах і їх режимах роботи - ви можете прочитати в нашій статті «Технології швидкої зарядки: кінець плутанині».

 

Зарядка для планшета і зарядка для смартфона: вони сумісні?

Популярний різновид винесеного в заголовок питання - а чи можна заряджати смартфон зарядним пристроєм від планшета? Як ми вже сказали, гаджети самостійно обмежують струм, так що ви можете підключати смартфон до зарядного пристрою планшета і ні про що не турбуватися.

А ось якщо спробуєте зарядити планшет малопотужним блоком живлення для смартфона, у вас, з великою часткою ймовірності, нічого не вийде. Більшість планшетів мають більш ємкі акумулятори, тому їх підключення до розетки повинно здійснюватися через адаптер великої потужності. Якщо це не так, зарядка буде здійснюватися занадто повільно або зовсім не почнеться. Більшість планшетів повідомляють про таку ситуацію різними способами - наприклад, спливаючих повідомленням або зміною значка батареї в панелі повідомлень.

 

Бездротова зарядка: годинник - в зоні ризику

Алгоритм бездротової зарядки схожий на такий як і у швидкій: спочатку зарядний пристрій і гаджет повинні встановити з'єднання (на цей раз бездротове) і узгодити режими, а вже потім запускати сам процес. Поки ви користуєтеся якісними зарядними пристроями, максимум, що може піти не так - не співпадуть стандарти смартфона і зарядника, і процес «годування» не почнеться.


Незважаючи на гадану безпеку бездротової зарядки все ж відомі випадки виходу з ладу гаджета при її неправильному використанні. Це стосується в першу чергу смарт-годин. Смартфони використовують стандартизовані зарядки Qi або PMA, а ось смарт-годинник більшості компаній розраховані на пропрієтарні протоколи. У мережі з'являлися повідомлення про декілька випадків буквального «підсмажування» Samsung Gear S3. Причому, проблеми виникали не тільки при використанні дешевого аналога зарядного пристрою, але з оригінальним блоком, але від попередньої моделі гаджета. У першому випадку причиною поломки девайса стала збільшена на 300 мА сила струму, а в другому - поганий контакт між тильною стороною годинника і зарядником через різної форми.

 

Сторонні зарядни пристрої: уникайте дешевих варіантів

Прочитавши статтю до цього моменту, ви могли подумати, що сторонні аксесуари зовсім не можуть нашкодити гаджетам, а тому можна прямо зараз купити китайський зарядник для планшета на три ампера за пару доларів. Але це буде поганою ідеєю: якість неоригінальних пристроїв варіюється від сміттєвого до кращого в порівнянні з оригіналом. І вже точно не варто гнатися за дешевизною: саме копійчані блоки живлення і USB-кабелі часто стають причиною пожеж через перегрів, короткого замикання або вибуху конденсаторів.


Трохи по-іншому йдуть справи з гаджетами Apple. «Яблучна компанія» залишається єдиним великим гравцем на ринку, так і не прийняв у своїх мобільних гаджетах стандарт USB. Замість цього Apple використовує роз'єм Lightning з відмінною особливістю - обов'язковою наявністю чіпа. Це стосується, в тому числі, самих звичайних кабелів: записана в спеціальній мікросхемі інформація гарантує, що ви використовуєте оригінальний або сертифікований виробником аксесуар.

Подібне ставлення Apple до аксесуарів від сторонніх виробників подобається не всім власникам її пристроїв, але помітно знижує ризик небажаних наслідків від використання безіменних зарядников і кабелів. Втім, методи обходу захисту Apple поліпшуються чи не швидше самого захисту, тому нехтувати описаними вище правилами все одно не варто.

висновок

Підсумуємо сказане. Не потрібно боятися сторонніх зарядних пристроїв і кабелів, але при виборі варто дивитися в бік відомих брендів і читати відгуки, а також не гнатися за низькою ціною. Дешеві аксесуари дійсно здатні нашкодити смартфону. Особливо уважно слід підходити до вибору швидких зарядников з великою вихідною напругою і силою струму, а також кабелів для них - неякісні компоненти та збирання можуть навіть стати причиною пожежі.

А ось вже купленим швидким зарядником можна «годувати» навіть гаджети без підтримки цієї технології. Смартфони та інші пристрої самостійно контролюють кількість споживаної енергії, а перехід в режим швидкої зарядки неможливий без попереднього «змови» апарату і зарядного пристрою.

Якщо ви вибираєте бездротовий зарядний пристрій, обов'язково перевірте відповідність стандартів його і вашого смартфона.

І, звичайно ж, не варто забувати про інші елементарні правила безпеки - не класти пристрої заряджаються під подушку і не залишати під прямими сонячними променями. Якщо ви будете дотримуватися цих порад, гаджети прослужать довго, а ризик зіткнутися з неприємностями буде мінімальним.

Джерело: Google plus

facebook twitter
Другие новости