Корзина
552 отзыва
Сертифицированная компания Prom.ua
Темна сторона сонячного акумулятора
Контакты
АкТел
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38097385-65-65
+38093871-49-26
+38095521-35-12Viber
АкТел
УкраинаХарьковская областьХарьковПлощадь Защитников Украины 7/8
aktelsoft
Карта

Темна сторона сонячного акумулятора

Темна сторона сонячного акумулятора

Останнім часом великий інтерес викликають зовнішні акумулятори з сонячною батареєю (solar power bank). Ми відповідаємо на питання наших покупців чому в асортименті CRAFTMANN немає і не буде сонячних акумуляторів

Ідея використання сонячного світла лежить в основі сонячної енергетики. Але ефективність використання сонячних батарей вже давно і якісно розкритикована через малу кількість сонячних днів в році. Незважаючи на це, зовнішні акумулятори з сонячною батареєю раптом стали надзвичайно популярні і наші покупці, природно, задаються питанням: "Чому CRAFTMANN не виробляє зовнішні акумулятори з сонячною батареєю? Це ж так зручно - причепив до сумки як великий брелок (вагою в півкіло) і ходи заряджайся! " Якщо коротко, то сонячна батарея не може нормально зарядити зовнішній акумулятор. Причина дуже проста: на відміну від сонячних батарей, які використовуються для отримання електрики для будинків і дач, де недолік освітлення може бути компенсований збільшенням площі сонячних панелей. У випадку з зовнішнім акумулятором площа обмежена розмірами самого акумулятора і ця площа може генерувати занадто слабкий зарядний струм.

Сонячний зовнішній акумулятор (solar power bank) може заряджатися тільки в ясну погоду. Для прикладу розглянемо умовний зовнішній акумулятор ємністю 15 000mAh, що складається з 5 циліндричних елементів 18650 (ємність одного елемента 3000mAh). Якщо елементи розташувати в 1 ряд, то площа поверхні зовнішнього акумулятора складе з урахуванням плати управління зарядом, роз'ємів і корпусу як мінімум 130mm * 70mm. Сонячна батарея такої площі може створити електричний струм рівний 1W (5V, 200mA). Максимальний зарядний струм 200mA буде створений при розташуванні сонячної панелі під 90° в яскраву сонячну погоду. Для нормального заряду зовнішнього акумулятора використовуються потужні зарядні пристрої 2-3A (2000-3000mA). Тому 200mA - це дуже слабке джерело струму, що становить всього 10% від нормального заряду. Зовнішній акумулятор заряджатися буде, але дуже і дуже повільно. Для повного заряду акумулятора потрібно 75 годин безперервного сонця (15 000mAh / 200mA). Зовнішній акумулятор зарядився б за три доби (75 годин / 24 години) на космічному кораблі під час польоту на Марс. Але в земних умовах світловий день становить значно менше. Якщо зарядку робити хоча б по 8 годин, то для повної зарядки потрібно вже 9 днів!

Сонячна батарея не зможе створити достатній зарядний струм в похмуру погоду і при штучному освітленні реальності ця математика сильно зміниться, якщо врахувати кількість сонячних днів в році, відняти світанок, захід, а також час коли сонце закривається хмарами. Навряд чи б вдалося всього літа зарядити зовнішній акумулятор навіть на половину! Зарядити же акумулятор взимку не вийде в принципі: навіть при абсолютно ясній погоді в січні освітленості не вистачить, щоб подолати поріг відключення плати управління зарядом (20mAh). Зовнішній акумулятор зануриться в зимову сплячку, починаючи з грудня - електричного струму сонячної батареї від сили буде вистачати тільки на те, щоб кліпав сигнальний світлодіод.

Також абсолютно однозначно можна сказати, що сонячнiй батареї нічого очікувати заряджати зовнішній акумулятор в похмуру погоду і при штучному освітленні. Крім цього, необхідно згадати, що розміщення літієвих акумуляторів на сонці забороняється правилами безпечної експлуатації - сонячна батарея в повному обсязі акумулює сонячну енергію, значна частина енергії йде на нагрів. Тому за півгодини на сонці зовнішній акумулятор розігріється до 60°C і виникне небезпека його вибуху або загоряння.

Таким чином, ми вважаємо що використання сонячних батарей для зовнішніх акумуляторів неефективно і небезпечно. Виробники, які використовують сонячні батареї, роблять це виключно в маркетингових цілях для залучення уваги до своєї продукції. При цьому, збільшеня ваги і собівартості зовнішнього акумулятора з сонячною батареєю часто компенсується зменшенням реальної ємності.

Джерело: Google Plus

facebook twitter
Предыдущие новости