Корзина
594 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
Контакты
АкТел
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38097385-65-65
+38093871-49-26
+38095521-35-12Viber
АкТел
УкраинаХарьковская областьХарьковПлощадь Защитников Украины 7/8
+380955213512
Карта

Платформа акумулятора

Платформа акумулятора

Час безперебійної видачі акумулятором електричного струму до досягнення напруги відключення називається платформою. Знос і старіння призводить до скорочення платформи і виникає ймовірність відключення мобільного пристрою при пікових навантаженнях.

Чому телефони раптово відключаються?
Тонка цівка води з крана або чайника - це результат відкладення солей кальцію і магнію, які перешкоджають проходженню води. Аналогічно пояснюється явище відключення телефону при наявності заряду. Акумулятори згодом зношуються і старіють, це означає, що кількість активних іонів зменшується (деградація ємності), а проходження їх між електродами ускладнюється (збільшення внутрішнього опору). Цілком очевидно, що при деградації ємності відбувається скорочення часу автономної роботи, але як пояснити, що пристрої відключаються при наявності 20% -40% заряду? Саме збільшення опору не дозволяє достатній кількості іонів перейти з анода на катод і створити потрібний струм. В результаті цього різко падає напруга - пристрій відключається. Характерно, що після повторного включення акумулятор буде як і раніше заряджений на 20% -40%. Відключення помічаються при пікових (максимальних) навантаженнях, а при середніх і малих навантаженнях акумулятор буде працювати нормально.

Опорні точки платформи


Платформа розрядного графіка характеризується двома ключовими значеннями напруги:

3.6 V - точка безперебійності - якщо напруга вище цього значення, то пристрій буде гарантовано працювати на всіх режимах.
3,3 V - точка відключення - при падінні напруги нижче цього значення пристрій відключається.
При випробуваннях нових акумуляторів [1C] зона безперебійної роботи (зелена) становить більше 70%. Зона нестабільної роботи (жовта) приблизно 20%, а мертва зона (червона) становить не більше 10% ємності. Після проходження 500 циклів заряд / розряд ємність зменшується, а співвідношення зон змінюється. Зелена зона при цьому скоротилася до 40% - це означає, що наполовину заряджений акумулятор може раптово відключитися.
Деградація ємності і падіння платформи при експлуатації акумуляторів відбувається по-різному - це два незалежних процесу. При деградації ємності, платформа, відповідно зменшуватиметься. І навпаки, навіть якщо ємність добре збереглася , платформа може дуже сильно провалитися.

Можна сказати, що платформа є більш суттєвим фактором автономної роботи акумуляторів, ніж ємність. Половина ємності стане марна, якщо пристрій буде вимикатися завчасно.

Помилка виробників
Виробники пристроїв недооцінюють значення платформи при розрахунку енергозабезпечення мобільного пристрою. Ємність визначається як результат ділення середнього енергоспоживання на передбачуваний час автономної роботи. Це в кращому випадку. А найчастіше енергозабезпечення взагалі не стоїть першим у списку пріоритетів, поступаючись зовнішнім виглядом, розміром і вагою. В результаті приймається рішення про економію на "баласті" - встановлюються занадто маленькі акумулятори, які не відповідають потребам потужних пристроїв. "На рівній доріжці" і в сплячому режимі такі пристрої ще якось працюють, але відмовляються працювати "в гірку" (в навантажених режимах).
Класичним прикладом такої помилки є легендарний телефон Nokia 8800. Оригінальний акумулятор BL-5X спочатку мав ємність 600 mAh, яких не вистачало на 3 години нормальної роботи. Після обіду телефон починав тупити, глючить і раптово відключатися, незважаючи на рівень заряду. Збільшення ємності до 700 mAh дозволило телефону спокійно пропрацювати до вечора, а акумулятор 800 mAh координально виправляв ситуацію, збільшуючи час автономної роботи до 2-3 днів.
Сучасним прикладом є смартфони Apple, недолік енергозабезпечення яких компенсувався примусовим уповільненням продуктивності. Для уникнення раптового відключення на пікових навантаженнях Apple уповільнював тактову частоту процесора і відключав деякі програми. Лікування симптомів [в тиху] в результаті призвело до колосального скандалу.

facebook twitter
Предыдущие статьи