594 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
Контакты
АкТел
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38097385-65-65
+38093871-49-26
+38095521-35-12Viber
АкТел
УкраинаХарьковская областьХарьковПлощадь Защитников Украины 7/8
+380955213512
Карта

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заявки клиентов. Заказы и сообщения для компании, присланные с 27-0352019 по 3-06-2019 будут обработаны позже. С 3-06-2019 компания продолжит работу в обычном режиме.

Як заряджати акумулятор?

Як заряджати акумулятор?

Один повний заряд або два напiвзаряда - що краще?

Тема правильного заряду батарей незмінно цікавить покупців мобільних пристроїв. Незважаючи на те, що всім вже добре відомо, що ресурс літієвих (Li-ion, Li-Pol) акумуляторів, всього один рік, але кожен раз, купуючи новий телефон або планшет, все-таки хочеться щоб він пропрацював довше.
Ми вирішили провести дослідження і відповісти на питання: Що сильніше зношує акумулятор: один повний заряд або два напiвзаряда?
Щоб з'ясувати чи залежить ресурс акумуляторів від способу їх заряду і розряду. Протягом останніх 3 років з кожної партії літієвих елементів відбиралися по 12 зразків (4 групи по 3 елементи) для ресурсних випробувань. Перша група була еталонною - проводилося 300 повних циклів: повний заряд до 4.2V і повний розряд до 2.5V, що відповідає 100% ємності акумулятора. В результаті ємність в середньому зменшувалася на 10%.

З іншими 3 групами літієвих елементів проводилися випробування по 600 циклів напiразрядiв / напiвзарядiв.

В цьому експерименті повністю заряджені елементи (100%) розряджалися до половини (50%), а потім знову повністю заряджалися. За 600 таких напівциклiв ємність деградувала в середньому на 15%. Ці елементи починали розряджати з рівня 80% до 30%, а потім, відповідно, знову заряджатися до 80%. Після проходження 600 таких напівциклів ємність деградувала в середньому на 7%. Ці елементи спочатку були заряджені тільки на половину (50%) і повністю розряджалися (0%). В результаті 600 напівциклiв ємність змінилися зовсім не суттєво - в середньому всього на 3%


Ці результати показують, що напiвзарядженнi літієві елементи зношуються швидше, ніж напiврозрядженi. Правда, з практичної точки зору, не зовсім зручно ходити з напiврозрядженим телефоном! У будь-якому випадку, всi групи елементів показали, що параметри залишилися в межах допустимих значень. А це означає, що без професійного обладнання різниця буде не помітна для користувача телефону. Таким чином, ми ще раз підтвердили просте правило: "літієві акумулятори треба заряджати в міру необхідності". Якщо акумулятор якісний, то при будь-якому режимі заряд / розряд він відпрацює свій ресурс.

Про відсутність "ефекту пам'яті" у літієвих акумуляторів написано багато. Одного разу деградувана ємність не відновлюється - це факт медичний. Але міфи про правильний заряд і розряд батарей множаться як гриби після дощу. Навіть виробники мобільних пристроїв найчастіше рекомендують провести повний заряд на всякий випадок. Сподіваємося, що результати нашого дослідження викорінять залишки мракобісся в інформаційному просторі.
 

facebook twitter

plus.google

Предыдущие статьи